Ile trwa naprawa telefonu? Sprawdź, na co się przygotować
Wiele osób zwleka z oddaniem telefonu do naprawy, ponieważ nie wie, jak długo będzie to trwało. Telefon komórkowy jest przecież urządzeniem, z którego korzystamy praktycznie cały czas, a nierzadko stanowi nasze narzędzie pracy. Ile rzeczywiście trwa naprawa telefonu? Jak się do niej odpowiednio przygotować? Podpowiadamy.
I. Ile trwa naprawa telefonu:
Sama naprawa telefonu to kwestia kilkudziesięciu minut. Przykładowo, w naszym serwisie możesz wymienić główną kamerę w telefonie nawet w 2 godziny!
Wyjątek stanowią sytuacje, w których konieczne jest zamówienie części, która uległa zniszczeniu. Wówczas czas naprawy wydłuża się. Najczęściej dzieje się tak w przypadku części nietypowych, które stosunkowo rzadko ulegają usterce w danym modelu telefonu.
Nie jest to jednak nic, czym należy się niepokoić. Osoba odpowiedzialna za naprawę Twojego telefonu na pewno Cię o tym poinformuje.
Zupełnie innym prawem rządzą się natomiast naprawy gwarancyjne, odbywające się w licencjonowanych serwisach. W takich przypadkach czas naprawy jest z góry określony i najczęściej trwa od 14 do 21 dni.
II. O czym pamiętać przed oddaniem telefonu do serwisu:
Jeżeli chcesz, aby naprawa Twojego telefonu poszła szybko i sprawnie, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach:
oddając telefon do naprawy, pamiętaj o przywróceniu mu ustawień fabrycznych i jeśli jest taka potrzeba, zrób wcześniej kopię zapasową. Nie chodzi tu o ciekawość serwisanta, tylko o bezpieczeństwo Twoich danych, które mogą ulec bezpowrotnemu usunięciu podczas naprawy telefonu;
przed oddaniem telefonu do naprawy, usuń wszystkie blokady typu kod pin lub wzorek. W przeciwnym razie, telefon zostanie naprawiony dopiero po usunięciu z niego blokady.
III. naprawy podwyższonego ryzyka:
Oddając telefon do serwisu, musisz pamiętać o tym, że niektóre rodzaje napraw są bardziej ryzykowne niż inne. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu, który uległ wcześniej zawilgoceniu lub został uszkodzony mechanicznie. Dlaczego naprawa takiego telefonu jest bardziej ryzykowna? Przede wszystkim dlatego, że istnieje prawdopodobieństwo, że więcej elementów zostało uszkodzonych niż zostało to stwierdzone podczas diagnostyki telefonu. Nie oznacza to jednak, że takie telefony nie mogą zostać naprawione. Trzeba natomiast się liczyć z tym, że naprawa może być trudniejsza niż w innych przypadkach, a firma odpowiadająca za naprawę telefonu, nie może zagwarantować trwałości wykonanej usługi.