Jak zresetować ihpona? Sytuacje, kiedy „hard reset” powinien pomóc

Zleć naprawęJak zresetować ihpona? Sytuacje, kiedy „hard reset” powinien pomóc

Apple słynie z produkcji wysokiej jakości telefonów, które są bardzo wytrzymałe i w pełni dopracowane. Pomimo świetnej opinii marki, również w nowoczesnym iPhone może przytrafić się awaria. Ze względu na wysokie koszty naprawy, uszkodzenie sprzętu stanowi spory problem. Jednak niektóre usterki da się naprawić przeprowadzając reset i przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie. Procedurę tę można przeprowadzić na kilka sposobów…

W jakich sytuacjach reset iPhone pomoże?

Jest kilka przypadków, w których reset telefonu może przywrócić urządzenie do pierwotnego stanu działania. Pierwszym z nich jest sprzedaż telefonu. Przygotowując model do wysyłki przeprowadza się jego czyszczenie, aby usunąć dane użytkownika oraz wszelkie ślady wcześniejszej działalności. Po przeprowadzeniu resetu, telefon jest w pełni przygotowany do ustawienia nowej konfiguracji przez nabywcę.

Pogorszenie działania smartfona lub jego awaria również mogą być powodem do zastosowania tej funkcji. W przypadku, gdy urządzenie często zacina się, uruchamianie aplikacji traci płynność lub zainstalowane programy całkowicie przestają działać, można wykorzystać reset ustawień do optymalizacji działania urządzenia.

Podstawowe sposoby przywracania ustawień

Reset telefonu można przeprowadzić zarówno z poziomu urządzenia, jak i poprzez komputerowe oprogramowanie. Obie formy przeprowadzenia czyszczenia są w pełni bezpieczne dla telefonu i pozwolą wyczyścić wszystkie dane i przywrócić je do początkowego stanu.

Hard reset z wykorzystaniem samego smartfona można wykonać tylko wtedy, gdy ciągle reaguje on na nasze polecenia. W takim przypadku wystarczy wejść w ustawienia, wybrać opcję „Ogólne”, a następnie ikonkę „Wyzeruj”. Powinno się później wyświetlić okienko opcji, w którym możemy wybrać jaki typ danych ma zostać usunięty. Do finalizacji operacji potrzebny jest jeszcze passcode, który wpisujemy i zatwierdzamy procedurę.

Aby zresetować urządzenie z poziomu komputera, trzeba mieć zainstalowany program iTunes. Na początku należy wejść w ustawienia telefonu i wybrać opcję iCloud oraz „Znajdź mój iPhone”. W dalszej kolejności trzeba włączyć na komputerze aplikację iTunes i podłączyć telefon do komputera. Później wystarczy podążać za wskazówkami na ekranie i po wpisaniu kodu potwierdzić przeprowadzenie procesu.

Gdy nie mam dostępu do kodu…

Można przeprowadzić reset bez posiadania passcode. W tym przypadku należy jednak wcześniej wprowadzić telefon w stan awaryjny, co nieco różni się w odniesieniu do modeli iPhone:

  • iPhone 8,8 Plus, X i 11 – tutaj należy wcisnąć przycisk boczny i przycisk głośności. Po przytrzymaniu pojawi się suwak, za pomocą którego należy wyłączyć telefon. Później trzeba podłączyć urządzenie do komputera i poczekać do pojawienia się ekranu trybu awaryjnego,
  • iPhone 7 i 7 Plus – przy tym modelu trzeba wyłączyć urządzenie i połączyć je z komputerem przytrzymując jednocześnie przycisk zmniejszania głośności,
  • iPhone 6 generacji i starszy – tu również trzeba wyłączyć telefon i podłączyć do komputera przytrzymując przycisk „Początek”.

W dalszych krokach należy zlokalizować urządzenie i dokonać przywracania przez iTunes lub Finder.

Cena całkowita: zł (z VAT)