Jaka ładowarka do telefonu? Podpowiadamy jak dobrać najlepszy produkt

Zleć naprawęJaka ładowarka do telefonu? Podpowiadamy jak dobrać najlepszy produkt

Bez smartfonu niektórzy nie wyobrażają sobie normalnego funkcjonowania. To urządzenie, które już na dobre weszło w skład naszego podstawowego ekwipunku i chcielibyśmy z niego korzystać w dowolnym momencie. Niestety, telefon, a dokładniej jego bateria ma ograniczoną pojemność elektryczną, dlatego trzeba ją regularnie uzupełniać. Przyjrzymy się dziś, jaką ładowarkę najlepiej kupić do swojego sprzętu i czym się kierować podczas takiej transakcji…

Rozwiązań jest kilka…

Na rynku dostępne są różne typy ładowarek do telefonów. Do podstawowych nalezą:

  • ładowarki sieciowe – standardowe urządzenia złożone z wtyczki i kabla USB. Pozwalają na ładowanie bezpośrednio z elektrycznego gniazdka. Po wyciągnięciu przewodu od zasilacza, telefon można podłączyć kablem również do power banka czy komputera,
  • ładowarki bezprzewodowe, indukcyjne. Są to najnowsze urządzenia, które pozwalają uzupełniać energię baterii bez użycia kabla. Produkt złożony jest z przewodu zasilającego oraz specjalnej podkładki, na której umieszcza się smartfon do naładowania,
  • ładowarki samochodowe pomagające uzupełnić energię wykorzystując prąd z pojazdu. Produkt podłączany jest wtyczką USB do odpowiedniego gniazda w aucie i zaczyna działać zaraz po odpaleniu silnika.

Nowoczesna technologia szybkiego ładowania

Innowacyjnym rozwiązaniem, które coraz częściej stosują producenci smartfonów jest zastosowanie nowoczesnych technologii do szybkiego ładowania. Jedną z popularniejszych jest metoda Quick Charge. To rozwiązanie wdrażane przez firmę Qualcomm.

Ładowarka obsługuje napięcie zmienne od 3,6 do 20 V oraz pracuje przy natężeniu 2,6 lub 4,6 A. Gwarantuje to naładowanie baterii o średniej pojemności 2750 mAh do 50% w czasie jednego kwadransa, podczas gdy standardowa ładowarka uzupełniłaby zaledwie 12 % jej pojemności. W podobny sposób działają również inne technologie, takie jak Adaptive Fast Charging czy Power Delivery.

Na  co zwrócić uwagę w trakcie wyboru ładowarki?

Podczas zakupu przede wszystkim skontroluj parametry ładowania. Istotne jest szczególnie natężenie, im wyższe wartości gwarantuje urządzenie, tym proces uzupełniania energii będzie efektywniejszy. Dobrze jest, gdy produkt ma również inne funkcje, takie jak dodatkowa dioda LED lub wyświetlacz, który informował będzie o stanie naładowania baterii.

W trakcie kupna warto również sprawdzić materiał, z którego ładowarka została przygotowana. Trwałe tworzywa będą zapobiegać przegrzewaniu się urządzenia, przez co ryzyko zwarcia znacznie się zmniejszy. Warto również zastanowić się, czy potrzebujemy modelu pionowego z podstawką, czy ładowarki leżącej poziomo.

Cena całkowita: zł (z VAT)